1 Haziran 2012 Cuma

.............GEÇMİŞİN İZLERİ ARTIK YÜZÜMÜZDE...........

1987
    Bundan küçükte halim var tabiki ama o resimleri çok fazla ilgi olmasın diye şimdilik kullanmayı düşünmüyorum. :)     ( Bağcıklarımda çok güzelmiş)

                   Benim bugünkü konum hayatıma 1990 Irak Savaşı ile giren ve bugüne kadar devam eden en yakın arkadaşlarımı kazandığım, onlarla beraber büyüdüğüm yaş farkı olmadan aynı ortamlara girerek yaşadığım bir gruptan sözetmek olacak.
                   Floryaya ilk geldiğimde cılız bir çocuktum, ama alttaki resime bakarsanız benden cılız çocukları görebilirsiniz..
Kaptan Eren!in doğum günü ( benim mahallenin adamı olmadığım zamanlar)
              
Bu mahalle neredeyse 3 kuşak gençliğin olduğu, hepsi birbiriyle ilişki içinde olan günün gün gecenin gece gibi yaşandığı bir çocuk bahçesiydi. Tabiki geçen zamanlar uzak ayrılıklar yeniden buluşmalar, hayatların akışı günlük buluşmaların haftalık haftalık buluşmaların aylık  bazılarıyla sadece telefon sohbetleri derken birde bakmışız ki aşşağıda gördüğünüz gibi düğünlerde birbirlerini gören insanlar olmuşuz.
Cenk abimin düğünü tarihi tam hatırlamıyorum ama sanki 2005 yazı gibi..

Mahalle taksimde 2005 kışı .. Tayfanın kendini genç hissettiği zamanlar
Benim düğünüm 2007 haziranı tayfanın hepsi düğünde (amerikalı eksik sadece)

2011 Martının düğünü adam bir evlendi bizi tamamen sattı. Ama yapacak birşey yok.
2012 Tekrar taksim hali dikkat edin evlenenler nerede ( evde kıçınızı kırın siz) 
Resimlerin en büyük farkı; evlenen arkadaşları tek tek kaybettiğimizdir. Bu resimlerde olan başkan aycan aydoğan da evlendiğinden dolayı gezi ve düğün alayından düşmüş bulunmaktadır. Evlilik bir iletişim alanıdır. Kısıtlama alanı olduğunda evliliğin o içine atılan tadı tuzu yok olur.

Not: Üstteki doğum günü resminin Suzan'ın doğum günü olduğunu kaptan eren arkadaşım bilgilendirdi. Yanlış bilgiden dolayı özür dilerim :)

6 yorum:

 1. canım oğlum bende seni burada takip edeceğim artık eskisi kadar görüşemiyoruz. Hem o resimin tatlılığı ne öyle

  YanıtlaSil
 2. Doğum günü benim değil, Suzan'ın ama olsun. Eline sağlık. Evlenenlere de laf çakmayı hiç aksatmıyorsun aslanım benim :D

  YanıtlaSil
 3. Özete gelirsem; evlenince kadın veya erkeğin mertebe atlamış gibi davranmasına sinir olurum. Kişi öncesinde neyse sonrasında öyle olmalı.
  Kabul, çocuktan sonra yaşam bir süre kısıtlanıyor ama ayda 1-2 kez de olsa yalnız bir yere gidilemez mi yani....

  YanıtlaSil
 4. Gidilir tabiki bunun karşılıklı olması gereker. Bazen yalnızlık özlemi çoğaltır. Ark. sohbeti insana yaşam sevinci verir.

  YanıtlaSil
 5. hey gidi beee :) Mr.E demişti de inanmıştım meğer siz hakkaten arkadaşmışsınız, hem de öyle böyle değilmiş yani. vay beee :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ee ne sandı Kuulumsu Kadın... Dostluk güzel hele böylesi daha güzel...

   Sil